مدرسه حيوانات!

حيوانات جنگل روزي از روزها دور هم جمع شدند تا مدرسه اي درست كنند. خرگوش ، هدهد ، سنجاب و مارماهي شوراي آموزش مدرسه را تشكيل دادند.خرگوش اصرار داشت كه دويدن جزء برنامه درسي باشد.هدهد معتقد بود پرواز گنجانده شود. مار ماهي هم به آموزش شنا معتقد بود و سنجاب اصرار داشت كه بالا رفتن از درخت نيز بايد در زمره آموزشهاي مدرسه قرار گيرد. شوراي مدرسه با رعايت همه پيشنهادات دفترچه راهنماي تحصيلي مدرسه را تهيه نمود و بعد قرار شد كه همه ي حيوانات همه درسها را ياد بگيرند. خرگوش در دويدن نمره ي بيست گرفت ، اما بالا رفتن از درخت برايش دشوار بود. مرتب از پشت به زمين مي خورد. ديري نگذشت كه در اثر يكي از اين سقوط ها مغزش آسيب ديد و قدرت دويدن را هم از دست داد. حالا به جاي نمره بيست ، نمره ده مي گرفت ودر بالا رفتن از درخت هم نمره اش از حد صفر بالا نميرفت. پرنده در پرواز عالي بود اما نوبت به دويدن روي زمين كه مي رسيد نمره ي خوبي نميگرفت ، مرتب صفر مي گرفت. صعود عمودي از تنه و از شاخه و برگ درخت ها هم برايش مشكل بود. جالب اينجاست تنها مارماهي كند ذهن و عقب افتاده بود كه مي توانست درسهاي مدرسه را تا حدودي انجام دهد و با نمره ضعيف بالا رود. اما مسؤلين مدرسه از اين خوشحال بودند كه همه دانش آموزان تمام دروس را مي خوانند.


دولت مردان ايران نيز مي خواهند ايدئولوژي خود را بر مردم تحميل كنند و دقيقا از شيوه مدرسه حيوانات استفاده مي كنند.6 نظرات:

ناشناس گفت...

این مختص ایران نیست و ویژگی تمام حکومتهای مذهبیست! حتی اینجا در امریکا هم بعضی کشورهای مذهبی چنین رفتاری دارند (البته نه به مضحکی آنچه در ایران است! ایران در حد خنده داری این کار را افراط میکند!)؛
تنها راه حل هم حکومتی سکولار است بدون حاکمیت ایدئولوژیک!
_______________
راستی لطفا در صورت امکان برای من هم دعوتنامه ای بفرستید (برای بالاترین)
mehran204[at]gmail[dot]com
پیشاپیش بسیار متشکرم؛

SUPERNOVA گفت...

موافقم كه فقط مختص ايران نيست در خود خاورميانه چنيين كشورهاي داريم براي مثال عربستان.
من دوست دارم كشورمون بهترين كشور جهان باشه به طوري كه الگويي باشه براي ديگر كشورها. با توجه به گوناگوني زياد ايران چه از نظر قوميت و چه از نظر مذهب ها هر چه ايدوئولوژي بسته تر باشه كشور به حالت فروپاشي خواهد رفت.
----------------------------------------
دوست عزيز دعوتنامه بالاترين براي شما فرستاده شد.

ناشناس گفت...

با شما موافقم، بنظر من در بهترین حالت حکومت اصولا نباید ایدئولوژیک باشد و آن را به مردم بسپارد؛
______________
ضمنا متاسفانه در اثر یک اشتباه کودکانه (احتمالا اشتباه در تایپ ای میلم در بالاترین) گویا ای میل کانفرمیشن برایم نیامده! ممکن است راهنمایی بفرمایید چکار میتوانم کنم؟ متشکر؛

SUPERNOVA گفت...

من نمي دونم وارد يوزر (در بالاترين) ميشه؟ اگر ميشه فكر نكنم مشكلي داشته باشه و اگر نميره وقتي ورود رو ميزني در بالاترين احتما داره دوباره از تو ايميل بخواد و اگر اينجوري نشد دوباره رو لينك ثبت نام در ايميلت كليك كن تا دوبارهمراحل ثبت نام رو بري.
اگر باز هم مشكل داشتي بهم بگو.
مرسي

ناشناس گفت...

بسیار از همکاری شما ممنونم؛
متاسفانه هیچ کدوم کار نمیکنند و کلیک روی لینک ثبت نام هم با پیغام "قبلا این دعوتنامه استفاده شده است" روبرو میگردد؛
بگمانم لینک را سوزانده ام! اگر کاری نمیتوان کرد در هر صورت از لطف شما بسیار سپاسگذارم، من همیشه با ساین آپهای اینترنتی مشکل داشتم! مهم نیست؛ ;)

SUPERNOVA گفت...

لطفا يك ايميل جديد رو معرفي كنيد . تا يك دعوتنامه براتون بفرستم . متأسفانه به ايميل قبليتون نمي تونم دوباره دعوتنامه بفرستم.