می خواهم بگویم همه شما رو دوست دارم (نامه ای به انسانها)


می خواهم بگم همه شما رو دوست دارم و رنگ پوست ، جنسیت ، سن ، مذهب ، اعتقادات و ... شما باعث نمی شود که شما رو دوست نداشته باشم و برای اعتقاداتتان احترام قائلم و می پذیرم که شما هر نوع اعتقاداتی داشته باشید. در صورتی که اعتقادات شما برای آرامش و زندگیم خوب باشد بدون هیچ تردیدی قبول می کنم که آن را در زندگیم به کار ببرم و برایم اهمیتی ندارد این اعتقاد و نگرش از یک زن بوده یا مرد و از غرب اومده و یا شرق ! چیزی که مبنای قضاوت من برای قبول یک اعتقاد است نتیجه ای است که از آن اعتقاد میگیرم نه داستانهای خیالی !
من آرامش رو دوست دارم و همانطور که دوست دارم خودم در آرامش باشم دوست دارم همه انسانها در آرامش باشند. من هیچ وقت حاضر نیستم برای تحمیل عقایدم بجنگم و همانطور این مسئله را قبول کرده ام به کسی هم اجازه نخواهم داد عقایدش را بر من تحمیل کند.
از کار خیلی از آدما ناراحتم و انتقاد می کنم چون می خواهند عقایدشون را به من تحمیل کنند .
برای من بهترین نتیجه زمانی است که هم منافع خودم و هم منافع دیگر انسانها در نظر گرفته شود.

می خوام به همتون بگم دوستتون دارم.


8 نظرات:

ناشناس گفت...

احمقانه‌ترین حرف دنیا: دوستت دارم.
اجازه نخواهم داد عقایدش را بر من تحمیل کند: احمقانه‌ترین حرف دنیا. چطوری اجازه نمی‌دی؟ من آرامش را دوست دارم. من نمی‌جنگم. هم منافع خودم و هم دیگران ... کسی که توی شمال زندگی می کنه و کسی که ۲۰۰ چاه می‌زنه به آب نمی‌رسه ... کسی که دروغ می‌گه... فاطر ۱۸ رو بخونید لطفاً. دوست داشتن و شدن دردی است تجربه کردنی... یکتایی خدا در تنهایی ماست. نه داستان‌های خیالی --> احترام به نظر دیگران. ما تنهاییم همین.

ناشناس گفت...

زمر ۲۹-۳۱:
Allah sets forth an example: There is a slave in whom are (several) partners differing with one another, and there is another slave wholly owned by one man. Are the two alike in condition? (All) praise is due to Allah. Nay! most of them do not know. (29) Surely you shall die and they (too) shall surely die. (30) Then surely on the day of resurrection you will contend one with another before. your Lord. (31
من هم دوستت دارم ولی ...

SUPERNOVA گفت...

دوست عزیز شاید دوستت دارم برای تو احمقانه ترین حرف باشه !
دوست داشتن به معنی این نیست که خودمو دوست نداشته باشم! دوست داشتن در نزد من به معنی اینه که خودم رو هم دوست دارم.
برای هر چیزی سه حالت وجود داره مثل دوست داشتن ، متنفر بودن ، بی تفاوت بودن (یا برابری دوست داشتن و متنفر بودن ) البته اینم نصبی است.
موافقم دوست داشتن و شدن امری است تجربی ...
در مرود خدا هم هر کسی برداشت خودشو می کنه !

SUPERNOVA گفت...

لطفا اینا رو هم مطالعه کنید از پست های وبلاگم هستند :
http://eagle-2009-eagle.blogspot.com/2009/04/blog-post_637.html

http://eagle-2009-eagle.blogspot.com/2009/03/blog-post_5740.html

http://eagle-2009-eagle.blogspot.com/2009/04/blog-post_01.html

http://eagle-2009-eagle.blogspot.com/2009/04/blog-post.html

خس گفت...

لطفاً به این «تقویم سبز» یه سر بزنید. به وبلاگ تون اضافه کنید. ایده‌ی خیلی خوبیه برای فراموش نشدن روزهای مهم و برنامه ریزی کردن. من توی وبلاگم خودم گذاشته‌ام، می‌تونید ببینید.

http://chebaayadkard.blogspot.com/2009/07/blog-post_27.html

--
دیوارنویسی
عکس‌هاتون رو برامون بفرستید
http://iranisabzpics.blogspot.com

خس گفت...

منابع محدودند، حتی عشق در این دنیا. پس منافع در تضاد. دوستت دارم جک لذا. برای دوست داشتن باید درک کرد. و درک محدود. درد اما بی‌انتها. تنهایی تنها واقعیت دست‌یافتنی. تنهایی یعنی درد. یعنی امید. امیدی واقعی. یعنی غم. غمی زیبا. ما تنهاییم. همین که می‌گید هر کس درکی از خدا داره، اوج تنهایی ست. چرا اینو درک نمی‌کنید؟! فاطر ۱۸ رو نخوندید متاسفانه. این یعنی تنهایی. نوشته هر کاری برای خوشنودی خود انسانه. جای دیگر نوشته زن شیرده بچه‌ی خودش رو رها می کنه در روز جزا. که من دیدم خودم این روزها که بردارم رو گم کردم بدنبال ترسم. که زنی رو هل دادم برای فرار. که مردی رو رها کردم ۱۸ تیر که بردنش که شاید کشتنش. می فهمی.

خس گفت...

مادر سهراب می‌گه از پسرش نگفت که از درد خودش گفت که سی روز رفت و چیزی نیافت. من گریه کردم به دیدن این تنهایی خیلی... دوستت دارم. ایمان آوردید و فکر می‌کنید به حال خود رها می‌شوید؟ دوستت دارم. ما محکوم هستیم به خودبینی. این خود کنار رفتنی نیست. درد اینجاست. که حتی نمی‌تونی تنها باشی.

خس گفت...

بی‌خیال. هنوز چندتایی کدیین برام مونده ...